Specifikacijos


 • Galia ir ekonomija

  MĖGAUKITĖS TIEK GALIA, TIEK EFEKTYVUMU

  Kurdami „Focus" modelį ypač daug dėmesio skyrėme variklio technologijai. Ji padeda sumažinti eksploatacines išlaidas ir išmetamųjų dujų kiekį, tuo pat metu užtikrina ir didelį galingumą bei puikų našumą.

  Galima rinktis 1,5 l darbinio tūrio „EcoBoost" benzininį variklį ar 1,5 l darbinio tūrio TDCi dyzelinį variklį.

  Visi naujieji varikliai sukurti taip, kad atitiktų griežtus „Euro 6" išmetamųjų teršalų standartus. O galingasis 1,0 l darbinio tūrio „EcoBoost" variklis jau dabar išmeta mažiau CO2 dujų nei 100 g/km.

  ford 1,0 L DARBINIO TŪRIO „ECOBOOST" VARIKLIS

  Stebėtinai galingas 1,0 l darbinio tūrio „EcoBoost" variklis išmeta mažiau CO2 dujų nei 100 g/km – tai pirmasis tai sugebantis nehibridinis, benzininis šeimos automobilio variklis Europoje.

  ford BEKOMPROMISĖ GALIA IR EFEKTYVUMAS

  Populiarių „EcoBoost" variklių asortimentą papildė naujas 1,5 l darbinio tūrio variklis. Tai sumaniai sumažinta 1,6 l darbinio tūrio „EcoBoost" variklio versija, pasižyminti mažesniu išmetamųjų dujų kiekiu ir geresne degalų ekonomija, bet nenusileidžianti savo pirmtakui galingumu bei valdymo efektyvumu. Galima rinktis iš tokių variantų: 150 AG arba 180 AG su mechanine 6 pavarų dėže. Nuo 2015 metų pavasario galima įsigyti variantą ir su automatine pavarų dėže.

  ford VISIŠKAI NAUJAS VARIKLIS

  1,5 l darbinio tūrio TDCi yra naujas variklis. Jis sukurtas remiantis 1,6 l darbinio tūrio TDCi variklio savybėmis. Žemesniajame lygyje jis pasiekia 95 AG galingumą, bet aukštesniajame – 120 AG (padidinta nuo 115 AG), taip pat maksimaliai buvo pagerinta degalų ekonomija ir sumažintas išmetamųjų dujų kiekis. Šiuo metu variklį galima įsigyti su mechanine 6 pavarų dėže, o nuo 2015 m. pavasario ir 120 AG su automatine transmisija.

  Dar viena naujovė – 2,0 l darbinio tūrio, 150 AG dyzelinis variklis su 6 pavarų mechanine arba „PowerShift" automatine transmisija. Naujasis dyzelinis variklis užtikrina žymiai mažesnį išmetamųjų dujų kiekį nei jo pirmtakas – 2,0 l darbinio tūrio variklis.

  ford MAKSIMALI KONTROLĖ POSŪKIUOSE

  Sistema „Torque Vectoring Control" tolygiai paskirsto variklio sukimo momentą priekiniams ratams, priklausomai nuo kelio dangos ir sąlygų. Sistema fiksuoja duomenis 100 kartų per sekundę, t. y. 33 kartus greičiau nei spėjate sumirksėti. Taigi taip užtikrinamas didesnis ratų sukibimas ir itin tikslus automobilio valdymas – tai pajusite didindami greitį posūkiuose.

  ford TAUPYKITE DEGALUS KEISDAMI PAVARAS

  Prietaisų skydelyje įsižiebusi rodyklė praneša, kada reikia perjungti pavarą, kad būtų užtikrintas maksimaliai veiksmingas degalų naudojimas. Tai paprastas, tačiau veiksmingas būdas padidinti kiekvienos kelionės ekonomiškumą.

  ford PADEDA JUMS VAIRUOTI EFEKTYVIAU

  Pažangioji sistema „Ford Eco Mode" nuolat vertina Jūsų vairavimo stiliaus įtaką degalų sąnaudoms. Sistema analizuoja automobilio greitį, pavarų perjungimo, stabdymo ir laukimo laiką, trumpų ir ilgų kelionių skaičių. Tuomet išmanioji programinė įranga pataria, kaip pagerinti degalų ekonomiją.

  ford SUNAUDOKITE MAŽIAU DEGALŲ SU SISTEMA „AUTO START-STOP"

  Kai stovite prie šviesoforo ar spūstyje ir Jūsų „Focus" automobilio variklis veikia tuščiąja eiga, „Auto Start-Stop" technologija automatiškai išjungia variklį (nenutraukdama elektros tiekimo pagrindinėms sistemoms, pavyzdžiui, vėdinimo sistemai, radijo grotuvui ir sistemai „ Ford SYNC"). Kai norite pajudėti iš vietos, tiesiog įspauskite sankabos pedalą ir įjunkite pirmąją pavarą – variklis vėl įsijungs. Sistema „Auto Start-Stop" itin veiksminga važinėjant mieste.

  ford AKUMULIATORIŲ ĮKRAUKITE EFEKTYVIAU

  Skirtingai nuo įprastų sistemų, išmanioji regeneracinio įkrovimo sistema „Smart Regenerative Charging" krauna akumuliatorių tik tada, kai to reikia, ir, jei tik įmanoma, nekrauna jo, kai spaudžiate greičio pedalą. Tai leidžia sutaupyti dar daugiau degalų ir sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį.

  ford GERESNĖS AERODINAMINĖS SAVYBĖS – DIDESNEI DEGALŲ EKONOMIJAI

  Važiuojant nedideliu greičiu, grotelių atvėrimo sistema „Active Grille Shutter" atveria groteles ir užtikrina papildomą variklio aušinimą. Automobiliui greitėjant, grotelės automatiškai užsidaro, todėl pagerėja aerodinaminės automobilio savybės ir taupomi degalai. Bėgant laikui ši technologija gali lemti svarbius pokyčius.


  SUSISIEKITE SU MUMIS

  Apžvalga ir kainos

  Nuotraukų galerija

 • Vairavimas ir komfortas

  VISIEMS JŪSŲ NORAMS PAKLŪSTANTIS AUTOMOBILIS

  Dėl išmaniųjų technologijų ir sumanaus dizaino „Focus" automobilyje visada jausitės maksimaliai patogiai, saugiai ir mėgausitės vairavimu.

  Novatoriškos technologijos taip pat užtikrins, kad kelyje galėtumėte klausytis muzikos, sekti gaunamas žinutes ir skambinti ar atsiliepti telefonu.

  ford

  Informacijos ir pramogų sistema „Ford SYNC 2" su valdymo balsu funkcija bei jutikliniu ekranu buvo patobulinta prie jos pridėjus papildomai pasirenkamą 8 colių įstrižainės spalvotą jutiklinį ekraną. Didelės raiškos ekranas leidžia intuityviai valdyti keletą svarbiausių funkcijų, įskaitant telefoną, garso ir klimato kontrolės sistemas. Šias funkcijas valdyti galima ir ištariant balso komandas arba paliečiant ekraną.

  ford PASTATYTI AUTOMOBILĮ – DAR PAPRASČIAU
  „Active Park Assist" technologija padeda nenaudojant rankų pastatyti automobilį lygiagrečiai ir palengvina automobilio statymą statmenai (pavyzdžiui, kelių aukštų automobilių stovėjimo aikštelėse). Ši technologija aptinka stovėjimo vietą ir kontroliuoja vairą važiuojant atbuline eiga. Be to, sistema „Park Out Assist" padeda pajudėti net iš pačios siauriausios stovėjimo vietos.
  ford PIRŠTŲ GALIUKAIS GREITAI PERJUNGSITE PAVARAS

  Pasirinkę automatinę transmisiją galėsite užsisakyti ir funkcionaliems automobiliams būdingą automatinę pavarų perjungimo svirčių technologiją. Pavarų perjungimo svirtelės įtaisytos abiejose vairo pusėse (dešinėje įjungsite aukštesnę pavarą, kairėje – žemesnę), todėl net darant posūkį pavaras perjungti bus itin paprasta.

  ford PAVARŲ DĖŽĖ „FORD POWERSHIFT"– GREITA IR TAUPANTI DEGALUS
  Patogi, kaip automatinė, ir puikiai valdoma, kaip mechaninė – ši pažangi 6 pavarų dėžė iš anksto už Jus parenka kitą pavarą, todėl perjungiant pavaras neprarandama galia. Pavarų dėžė „PowerShift" itin greitai ir sklandžiai perjungia pavaras, todėl vairavimas taps malonesnis, sumažės degalų sąnaudos bei išmetamų CO2 dujų kiekis (palyginti su įprasta automatine pavarų dėže).
  ford PADEDA SUSTABDYTI VAŽIUOJANT DIDESNIU GREIČIU

  Novatoriška nauja saugos sistema „Active Braking" veikia, kai važiuojate didesniu nei 48 km/h greičiu (pavyzdžiui, greitkelyje). Technologija naudoja radaro jutiklius, stebinčius kelią priešais, ir įspėja Jus apie galimą susidūrimą. Jeigu į perspėjimą nereaguojate, sistema stabdžiuose iš anksto sudaro slėgį ir pradeda stabdyti – taip sumažėja automobilio greitis. Važiuojant mažesniu nei 48 km/h greičiu Jums padės kita technologija – „Active City Stop". Šios dvi technologijos užtikrina pagalbą stabdant, kai važiuojate įvairiu greičiu.

  ford PASTEBI TRANSPORTO PRIEMONES, KURIŲ GALITE NEPAMATYTI

  Dabar į „aklosios" zonos stebėjimo sistemą „Blind Spot Information System" (BLIS) įeina ir visiškai nauja pagalbinė technologija „Cross Traffic Alert". Kai išvažiuojate iš stovėjimo vietos atbuline eiga esant ribotam eismo matomumui, pastebėjusi artėjančią transporto priemonę sistema „Cross Traffic Alert" įjungia garsinį įspėjamąjį signalą. Technologija taip pat įžiebia šoninio vaizdo veidrodėlyje įrengtą lemputę (kairėje arba dešinėje – priklausomai nuo to, kurioje pusėje užfiksuota artėjanti transporto priemonė).

  ford TECHNOLOGIJA, MATANTI TAI, KO NEMATOTE JŪS

  „Aklosios" zonos stebėjimo sistema „Blind Spot Information System" padeda saugiau persirikiuoti iš vienos juostos į kitą. Radaro jutikliai stebi „akląją" zoną abiejose automobilio pusėse. Pastebėjusi transporto priemonę, kurios Jūs nepamatėte, technologija įspėja vairuotoją įjungdama oranžinės spalvos signalą, integruotą atitinkamos pusės šoninio vaizdo veidrodėlyje.

  ford

  GERINA MATOMUMĄ NEAKINDAMA KITŲ VAIRUOTOJŲ

  Naudinga pagalba naktį: tolimųjų šviesų sistema „Auto High Beam" trumpam pakreipia priekinius žibintus žemyn, kai aptinka iš priekio artėjančią arba priešakyje važiuojančią transporto priemonę, taigi kelyje neakinsite kitų vairuotojų. Vėliau sistema automatiškai nustato įprastą ilgųjų šviesų žibintų padėtį ir užtikrina geriausią matomumą. Tolimųjų šviesų sistema „Auto High Beam" papildomai užsakoma su kelio juostų stebėjimo ir perspėjimo sistema „Lane Keeping Alert" (žr. puslapį „Saugumas ir apsauga").
  ford PAVARGOTE? VAIRUOTOJO PERSPĖJIMO SISTEMA „DRIVER ALERT" GALI TAI PASTEBĖTI

  Sistema „Driver Alert" nuolat stebi Jūsų vairavimo ypatumus ir aptinka bet kokius pokyčius, kuriuos gali sukelti nuovargis. Jei sistema nustato, kad praradote budrumą, ekrane įsižiebia įspėjamasis ženkliukas, rekomenduojantis sustoti pailsėti. Jeigu Jūsų budrumas dar suprastėja, perspėjimas pakartojamas ir pasigirsta įspėjamasis signalas.

  ford PAŽANGI SISTEMA PADĖS NENUKRYPTI NUO KELIO JUOSTOS

  Kelio juostų stebėjimo sistema „Lane Keeping System" naudoja priekinę vaizdo kamerą, kuri leidžia nustatyti, kada automobilis netyčia nukrypsta nuo kelio juostos. Tuomet perspėjimo sistema „Lane Keeping Alert" įspėja apie tai vairuotoją įjungdama vairo vibraciją ir vaizdinį įspėjamąjį signalą. Jei reaguojate per lėtai arba nereaguojate, pagalbinė sistema „Lane Keeping Aid" sureguliuoja sukimo momentą ir padeda Jums saugiai grįžti į savo kelio juostą. Technologija skirta važiuoti keliais su keletu kelio juostų (pavyzdžiui, autostradose), taigi automatiškai išsijungia esant mažesniam nei 65 km/h greičiui. Ją taip pat galima išjungti ir rankiniu būdu.

  ford

  PASTEBI KELIO ŽENKLUS, KURIŲ JŪS GALĖJOTE NEPASTEBĖTI

  Nesvarbu, ar kelio ženklai įrengti šalia kelio ar virš jo, jie nuolatiniai ar laikini, kelio ženklų atpažinimo sistema „Traffic Sign Recognition" juos atpažins. Prietaisų skydelyje matysite atitinkamus greičio apribojimo arba draudimo lenkti ženkliukus, kurie keisis įvažiavus į naują kelio ruožą.
  ford AUTOMATIŠKAI PRISITAIKANTI PASTOVAUS GREIČIO PALAIKYMO SISTEMA „CRUISE CONTROL"

  Pastovaus greičio palaikymo sistema „Adaptive Cruise Control" išlaiko Jūsų pasirinktą norimą greitį. Kai integruotas radaro jutiklis aptinka priešakyje esančią transporto priemonę, jis sumažina automobilio greitį ir išlaiko iš anksto nustatytą atstumą iki jos. Kai kelias tampa laisvas, sistema automatiškai padidina greitį iki Jūsų pasirinkto.

  ford PADEDA IŠLAIKYTI SAUGŲ ATSTUMĄ

  Prietaisų skydelyje yra įrengta „Distance Indication" technologija. Ji nuolatos rodo atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės ir, priklausomai nuo Jūsų pasirinktų artumo nustatymų, įžiebia atitinkamos šviesoforo spalvos ženkliuką. „Distance Alert" sistema taip pat gali įspėti Jus, kad pernelyg priartėjote prie priešais važiuojančios transporto priemonės, uždegdama raudoną įspėjamąjį ženklą.

  ford Biksenono priekiniai žibintai su pažangiąja adaptyviojo apšvietimo funkcija „Adaptive Lighting" sumaniai prisitaiko prie vairavimo sąlygų. Technologija, atsižvelgdama į vairavimo sąlygas, automatiškai parenka vieną iš keturių spindulio trajektorijų ir taip užtikrina geriausią apšvietimą. Į sistemą taip pat gali įeiti posūkio kryptimi šviečiantys žibintai, kurie juda priklausomai nuo Jūsų vairavimo ypatumų.


  SUKURTA PAGAL JŪSŲ POREIKIUS

  Išradingas dizainas leidžia sumaniai išnaudoti kiekvieną kompaktiško automobilio salono kvadratinį erdvės milimetrą, suteikia maksimalų patogumo ir komforto jausmą.

  ford VAIRAS, KURIUO GALĖSITE KONTROLIUOTI VISKĄ

  Naujas, ergonomiškas 3 stipinų vairas sukurtas galvojant apie vairuotoją. Kiekvienas mygtukas ir valdymo funkcijos – ranka pasiekiamos, o dėl vairo vietos geriau matysite automobilio prietaisų skydelį ir juo naudotis bus patogiau. Jeigu norite dar didesnio komforto, užsisakykite naują šildomą vairą.

  ford SUMANIAI ĮRENGTA SAUGOJIMO VIETA JŪSŲ IŠMANIESIEMS ĮRENGINIAMS

  Centriniame prietaisų skydelyje yra vietos išmaniesiems telefonams ir kitiems mobiliesiems įrenginiams. Čia įrengtas USB lizdas, skirtas prijungti ir įkrauti prietaisus, taip pat guminis kilimėlis, ant kurio padėti Jūsų daiktai nenuslys.

  ford BERAKTĖ SISTEMA – RŪPESČIŪ NEKELIANTI SISTEMA

  Beraktė „Ford" sistema leidžia užrakinti ir atrakinti automobilį neieškant raktų kišenėje arba rankinėje – idealu, kai Jūsų rankos užimtos.

  ford PALEISKITE AUTOMOBILĮ PASPAUDĘ MYGTUKĄ

  Daugiau nebereikia naudoti rakto. Paprasčiausiai paspauskite „Ford Power Starter" mygtuką laikydami įspaustą sankabą (arba stabdžių pedalą, jeigu automobilis su automatine pavarų dėže) ir variklis įsijungs.

  ford DALYKITĖS AUTOMOBILIU BE RŪPESČIŲ NAUDODAMI TECHNOLOGIJĄ „MYKEY®"

  Ši nauja technologija leidžia nustatyti didžiausią leistiną važiavimo greitį, priminimą apie saugos diržus ir net reguliuoti garso sistemos garsį. Tiesiog įkiškite raktą į uždegimo jungiklį, paleiskite variklį ir laikydamiesi paprastų nurodymų nustatykite norimus apribojimus tam raktui. Pagrindinį raktelį, kuriam netaikomi jokie apribojimai, galite pasilikti sau. Jei norite, galite pasigaminti daugiau abiejų rūšių raktelių. Naudotis „Ford MyKey®" technologija paprasta. Ji skirta užtikrinti Jūsų ramybę, kai paskolinate savo automobilį draugui arba šeimos nariui.

  ford VALYTUVAI, AUTOMATIŠKAI REAGUOJANTYS Į LIETŲ

  Valytuvai su lietaus jutikliais pradeda veikti, kai aptinka drėgmę ant priekinio stiklo. Valytuvų veikimo greitis automatiškai nustatomas taip, kad jie susidorotų su bet kokio intensyvumo krituliais. Galite rinktis iš 6 jautrumo lygių, t. y. nustatyti, kiek drėgmės turi susikaupti ant priekinio stiklo, kad įsijungtų valytuvai.

  ford ŠONINIO VAIZDO VEIDRODĖLIŲ APSAUGOS FUNKCIJA

  Kad būtų išvengta atsitiktinio apgadinimo, statant automobilį elektra valdomi veidrodėliai automatiškai užsilenkia į vidinę pusę. Taip apsaugomos ir stilingos juose integruotos posūkio signalo lemputės.

  ford SISTEMA „FORD EASY-FUEL" – PAPRASTAM DEGALŲ PILDYMUI

  Su šia naudinga technologija beveik neįmanoma įpilti ne tos rūšies degalų, nes netinkamas antgalis tiesiog netilps į bako angą. Sistema „Ford Easy-Fuel" yra be dangtelio, taigi Jums nebereikės teptis rankų.

  ford TECHNOLOGIJA „QUICKCLEAR" LEIS GREITAI NUVALYTI PRIEKINĮ STIKLĄ

  Ši išmani technologija padeda Jums greičiau pradėti darbus šaltais žiemos rytais. Tik paspauskite mygtuką ir sistema per kelias sekundes atitirpdys apledėjusį ar apšarmojusį priekinį stiklą, net jeigu lauke neigiama temperatūra.


  SUSISIEKITE SU MUMIS

  Apžvalga ir kainos

  Nuotraukų galerija

 • Saugumas

  VIENINTELIS AUTOMOBILIS, LAIMĖJĘS KETURIS „EURO NCAP" SAUGUMO APDOVANOJIMUS

  „Ford Focus" yra pirmasis automobilis, laimėjęs keturis nepriklausomos saugos organizacijos „Euro NCAP" teikiamus apdovanojimus „Advanced Safety Rewards". Šie apdovanojimai teikiami būtent už naujas saugos technologijas. Apdovanojimus laimėjusios technologijos: vairuotojo perspėjimo sistema „Driver Alert", įspėjimo apie priekyje atsiradusią kliūtį funkcija „Forward Alert" (įtraukta į adaptyviąją pastovaus greičio palaikymo sistemą „Adaptive Cruise Control"), „Active City Stop", skirta padėti vairuotojui sumažinti susidūrimo smūgį ir, kai kuriais atvejais, išvengti galimo susidūrimo, taip pat „Lane Keeping Aid" sistema, padedanti nenukrypti nuo važiuojamosios kelio dalies.

  „Focus" modelis taip pat buvo pripažintas geriausiu mažo šeimos automobilio kategorijoje. 5 žvaigždutėmis buvo įvertinta jo sauga avarijos metu, be to, jis pademonstravo gerus rezultatus šiose keturiose pagrindinėse srityse: suaugusių keleivių sauga, vaikų keleivių sauga, pėsčiųjų sauga bei pagalbinės saugos sistemos.

  Sužinokite daugiau apie sistemas, kurios ne tik paverčia „Focus" automobilį saugesne transporto priemone, bet ir padeda Jums saugiau vairuoti.

  ford UŽ PASTANGAS JUS APSAUGOTI LAIMĖJOME „EURO NCAP ADVANCED" APDOVANOJIMĄ

  „Active City Stop", „Lane Keeping Aid", „Driver Alert" ir „Forward Alert" technologijos yra laimėjusios po prestižiškiausią „Euro NCAP Advanced" apdovanojimą, kurį skiria Europoje pirmaujanti nepriklausoma saugos organizacija. Šis apdovanojimas teikiamas tik už pažangiausias technologijas, kurios padeda išvengti automobilio avarijų ir kurios veikia avarijos metu ar po jos. 7 „Euro NCAP Advanced" apdovanojimai už naujoves, skirtas apsaugoti Jus, rodo, kad kompanija „Ford" skiria ypatingą dėmesį saugai.

  ford SUDERINTAI VEIKIANČIOS SAUGUMO SISTEMOS ĮSIJUNGIA AKIMIRKSNIU

  „Ford Focus" automobilyje įrengta pažangi išmanioji apsaugos sistema „Intelligent Protection System" (IPS), kuri koordinuoja įvairių saugos sistemų veikimą ir saugo Jus bei Jūsų keleivius.
  Be tvirto, smūgius sugeriančio korpuso, kurio dalys pagamintos iš aukšto atsparumo plieno, vairuotoją ir keleivius taip pat apsaugo įvairios oro pagalvės, taip pat vairo kolonėlė ir pedalai, kurie nutikus avarijai nutolsta nuo vairuotojo – taip sumažėja traumų galimybė.

  ford VALDYKITE AUTOMOBILĮ BET KOKIOMIS SĄLYGOMIS

  Programa „Electronic Stability Control (ESC) nuolat stebi automobilio būseną. Ji aptinka bet kokius nukrypimus nuo pasirinktos kelio juostos (pavyzdžiui, kai automobilis pradeda slysti) ir automatiškai koreguoja automobilio padėtį kelyje – taip padeda išlaikyti kontrolę. Į naujojo „Ford Focus" automobilio ESC sistemą dabar įeina ir nauja „Enhanced Transitional Stability" funkcija, užtikrinanti geresnį stabilumą atliekant išvengiamuosius manevrus bei suteikianti vairuotojui daugiau kontrolės.
  Į ESC programą įtraukta ir sukibimo kontrolės sistema „Traction Control", kuri neleidžia ratams prasisukti ir užtikrina patikimiausią sukibimą, našumą bei stabilumą tuomet, kai to labiausiai reikia.
  Ši sistema visada aktyvi, tačiau Jūs turite galimybę įjungti automobilyje „Traction Control OFF" režimą, kuris leidžia ratams suktis greičiau, kad būtų pagerintas sukibimas itin specifinėse ar sudėtingose situacijose (pavyzdžiui, įstrigus sniege, purve ar smėlyje).
  Galiausiai dėl tvirtesnės priekinės apkabos ir priekinių bei galinių trinties medžiagų naujausios kartos ESC sistema maksimaliai padidina stabdymo sudėtingomis sąlygomis efektyvumą.

  ford PAGALBINĖ SISTEMA „PRE-COLLISION ASSIST"

  „Pre-Collision Assist" sistema, veikianti važiuojant įvairiu greičiu, aptinka judančius objektus. Jeigu ji nustato, kad susidūrimas tikėtinas, o vairuotojas į tai nereaguoja, į prietaisų skydelį nusiunčia vaizdinį ir garsinį perspėjimą („Forward Alert" funkcija), o tuomet vidutiniu stiprumu stabdo automobilį.

  ford „FOCUS" AUTOMOBILIS PADEDA JUMS IŠVENGTI SUSIDŪRIMO ESANT NEDIDELIAM GREIČIUI IR SUSTOJA PATS

  Novatoriška „Active City Stop" technologija padeda vairuotojui išvengti susidūrimo važiuojant nedideliu (iki 50 km/h) greičiu. Ši technologija nuolatos stebi atstumą iki netoli priekyje važiuojančios transporto priemonės. Sistema, nustačiusi, kad priešakyje esantis automobilis netikėtai pristabdė, automatiškai įjungia stabdžius.

  ford PAŽANGIOS SISTEMOS – GERESNIAM STABDŽIŲ VALDYMUI

  Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) ir elektroninė stabdymo jėgos paskirstymo sistema (EBD) užtikrina geresnę stabdymo kontrolę. Patobulintas stabdžių mechanizmas reaguoja greičiau.

  ford ITIN RYŠKŪS, MAŽAI ENERGIJOS NAUDOJANTYS PRIEKINIAI ŽIBINTAI, BIKSENONO PRIEKINIAI ŽIBINTAI

  Biksenono priekiniai žibintai su adaptyviojo apšvietimo funkcija „Adaptive Lighting" pagal vairavimo sąlygas automatiškai parenka spindulio trajektoriją ir taip užtikrina geriausią apšvietimą. Tai garantuoja, kad vairuojant tiek greitkelyje, tiek miesto gatvėje, automatiškai bus parinktas geriausias apšvietimas. Ši technologija taip pat automatiškai pakreipia priekinius žibintus žemyn, kai aptinka iš priekio artėjančią transporto priemonę.

  ford TOLIMŲJŲ ŠVUESŲ SISTEMA „AUTO HIGH BEAM" – GERINA MATOMUMĄ NEAKINDAMA KITŲ VAIRUOTOJŲ

  Naudinga pagalba naktį: tolimųjų šviesų sistema „Auto High Beam" trumpam pakreipia priekinius žibintus žemyn, kai aptinka iš priekio artėjančią arba priešakyje važiuojančią transporto priemonę, taigi kelyje neakinsite kitų vairuotojų. Vėliau sistema automatiškai nustato įprastą ilgųjų šviesų žibintų padėtį ir užtikrina geriausią matomumą.

  ford GALINIO VAIZDO VEIDRODĖLIS, KURIS NELEIDŽIA JŪSŲ AKINTI

  Tamsiuoju paros metu vairuoti saugiau, kai Jūsų nuolatos neakina iš paskos važiuojančių transporto priemonių žibintai. Automobilyje įrengėme naujovišką, automatiškai temdomą galinio vaizdo veidrodėlį, kuris, užfiksavęs akinančius priekinių žibintų spindulius, pritemsta.

  ford PRIMINIMO PRISISEGTI SAUGOS DIRŽUS SISTEMA – PAPILDOMAM SAUGUMUI

  Ši funkcija padeda apsaugoti galinėse automobilio sėdynėse sėdinčius keleivius. Jeigu kuris nors iš jų nėra prisisegęs saugos diržo, vairuotojas įspėjamas garsiniu ir vaizdiniu įspėjamuoju signalu.

  ford IŠANKSTINIS PERSPĖJIMAS BLIŪKŠTANT PADANGAI

  Jeigu kelionės metu ima bliūkšti kuri nors padanga, padangų slėgio stebėjimo sistema „Tyre Pressure Monitoring System" (TPMS) nedelsiant Jus perspėja įžiebdama ženkliuką prietaisų skydelyje. Taigi turite galimybę saugiai sustoti ir išspręsti šią problemą.

  ford DVI PAŽANGIOS SISTEMOS PADĖS NENUKRYPTI NUO KELIO JUOSTOS

  Pagalbinė sistema „Lane Keeping Aid" sureguliuoja sukimo momentą, jeigu nustato, kad ketinate persirikiuoti į kitą kelio juostą neįjungęs signalo. Be to, jeigu automobilis netyčia ims krypti į kitą kelio juostą, sistema „Lane Keeping Alert" perspės Jus įjungdama vairo vibraciją ir įžiebdama įspėjamąjį signalą prietaisų skydelyje.

  ford SISTEMA „DRIVER ALERT" ĮSPĖJA JUS, JEI PASTEBI PIRMMUOSIUS JŪSŲ NUOVARGIO POŽYMIUS

  Sistema „Driver Alert" nuolat stebi Jūsų vairavimo ypatumus ir aptinka bet kokius pokyčius, kuriuos gali sukelti nuovargis. Jei prarandate budrumą, ekrane įsižiebia įspėjamasis ženkliukas, rekomenduojantis sustoti pailsėti. Ši technologija taip pat laimėjo prestižinį apdovanojimą „Euro NCAP Advanced Reward".

  ford PAPILDOMA KONTROLĖ PAJUDANT IŠ VIETOS ĮKALNĖJE

  Pagalbinė sistema „Hill Start Assist" neleidžia automobiliui riedėti atgal, kai pradedate judėti iš vietos įkalnėje. Sistema išlaiko slėgį stabdžių sistemoje 2,5 sekundės, taigi Jūs turite daugiau laiko ir didesnes kontrolės galimybes, kai perkeliate koją nuo stabdžių ant greičio pedalo. Ji taip pat naudinga stabdant ir pajudant iš vietos, kai kelio danga yra slidi.

  ford TECHNOLOGIJA, PERSPĖJANTI JUS APIE AUTOMOBILIUS, KURIŲ NEMATOTE

  „Aklosios" zonos stebėjimo sistema „Blind Spot Information System", naudodama radaro jutiklius, pastebi transporto priemones, kurios gali būti Jūsų „aklojoje" zonoje. Šie jutikliai įrengti abiejose Jūsų automobilio pusėse. Stebėjimo sistema perspėja apie galimai pavojingas situacijas šoninio vaizdo veidrodėlyje įžiebdama aiškiai matomą oranžinį įspėjamąjį signalą. Tai padidina vairuotojo budrumą važiuojant kelyje su keletu kelio juostų, pavyzdžiui, greitkelyje.

  ford SAUGESNIS PASTOVAUS GREIČIO PALAIKYMAS

  Kaip ir įprasta, pastovaus greičio palaikymo sistema, adaptyvioji sistema „Adaptive Cruise Control" (ACC)* leidžia Jums pasirinkti ir palaikyti važiavimo greitį (nuo 24 km/h iki 185 km/h**).
  Tačiau ACC sistema yra saugesnė, nes pastebėjusi priešais važiuojančią transporto priemonę ji sulėtina Jūsų automobilį ir užtikrina, kad būtų išlaikytas saugus atstumas. Kai kelias priešais vėl tampa laisvas, Jūsų automobilis vėl pradeda važiuoti nustatytu greičiu.

  Į ACC sistemą įeina ir stebėjimo sistema „Forward Alert"*, įspėjanti, jeigu netyčia pernelyg priartėjote prie priešais Jus važiuojančios transporto priemonės. „Forward Alert" technologija yra laimėjusi „Euro NCAP Advanced Reward" apdovanojimą.


  * Tik pasirinktos klasės automobiliuose.
  ** Ten, kur toks greitis leidžiamas pagal kelių eismo taisykles. Atkreipkite dėmesį, kad ACC sistema nepadės išvengti susidūrimų su nejudančiais objektais.


  SUSISIEKITE SU MUMIS

  Apžvalga ir kainos

  Nuotraukų galerija

Bookmark & Share