„Komercinis automobilis 2020“: FORD Ranger

„Komercinis automobilis 2020“: šiuolaikinis pikapas savas visur – ir miške, ir šalia prašmatnaus restorano

Tvirtumu, jėga, patogumu bei technologijomis aprūpintas FORD Ranger užtikrintai laimėjo  konkurse „Komercinis automobilis 2020“ „Metų pikapo“ nominaciją

Tuo pačiu automobiliu ryte nuvežti vaikus į mokyklą, per dieną įveikti sudėtingiausius darbus, prireikus netgi įvažiuoti į mišką, o vakare nuplovus vykti į restoraną miesto centre. Ilgą laiką toks universalumas buvo laikomas tik prabangių visureigių privilegija, tačiau dabar tuo pasižymi ir dauguma pikapų. Vis dėlto nepaisant išaugusio universalumo, pagrindinė pikapų paskirtis vis dar yra sunkus darbas – tai įrodo šio tipo modelių dalyvavimas Lietuvos konkurse „Komercinis automobilis 2020“.

Kaip rašoma pranešime, didesnėmis pravažumo ir krovumo galimybėmis aprūpinti pikapai kadaise sumanyti kaip darbiniai arkliai, tačiau nuo jų atsiradimo viskas gerokai pasikeitė. Konkurse dalyvaujantis „Ford Ranger“ gali vežti 1 toną krovinio ir tempti iki 3,5 t sveriančią priekabą, tačiau jame yra itin patogios elektra valdomos odinės sėdynės, naujausia multimedijos įranga ir saugumo sistemos.

10 pavarų išsprendžia visas problemas

K.Šimkus pastebėjo, kad nauji pikapų modeliai gauna vis daugiau mazgų, naudojamų lengvuosiuose automobiliuose, ir kartu perima pažangiausias technologijas.

„Ford Ranger“ komercinio transporto specialistą nustebino itin komfortišku važiavimu, geru vairuotojo pasirinktos krypties išlaikymu, kai automobilį tik labai nežymiai veikia šoninis vėjas ir kelio nelygumai, taip pat itin mažai aukštyn žemyn šokinėjanti pakaba (ji dažnai yra pikapų, kurių galinėje pakaboje dėl patvarumo sumontuotos vadinamosios lingės, problema).

Ekspertas palankiai įvertino ir 10 laipsnių automatinę pavarų dėžę. K.Šimkus pažymėjo, kad griežtėjant emisijų normų standartams gamintojai mažina darbinį variklių tūrį, todėl norint maksimaliai išnaudoti trauką dideliam ir sunkiam automobiliui tenka ieškoti naujų sprendimų.

„10 laipsnių pavarų dėžė – viena iš tokių išeičių. Perjungimai sklandūs, o magistralėje galima važiuoti gana ekonomiškai. Tai – dėžė, galinti kompensuoti variklio galios trūkumą ir netgi geriau prisitaikanti prie kelio sąlygų važiuojant su visiškai pakrautu automobiliu“, – dėstė kompanijos atstovas.

Tinka ir asmeniniam naudojimui

V.Vilūno teigimu, pikapų pirkėjai – racionalius sprendimus mėgstantys žmonės. Anot jo, niekas nesirenka krovininio visureigio vien dėl gražios spalvos ar įvaizdžio.

Nors pikapai laikomi Australijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynams skirtomis transporto priemonėmis, K.Šimkus pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais prasiplėtė ir europiečiams siūlomų modelių gama.

Šiuolaikiniai pikapai, anot komercinio transporto eksperto, tai – vis dar daugiausia įmonėms skirti automobiliai, nors jau tinka ir privatiems asmenims, ypač propaguojantiems aktyvų laisvalaikį ar turintiems užmiesčio sodybas.

„Reikia nepamiršti jų kilmės – tai didesnio pravažumo ir krovumo transporto priemonės sėkmingai veiklą vykdantiems ūkininkams. Kita vertus, su vieninteliu tokiu automobiliu galima lengvai įveikti daugybę kasdienių iššūkių“, – įvertino pašnekovas.

„Ford Ranger“ su daugeliu užduočių susidoroti leidžia 232 milimetrų prošvaisa, 4 varantieji ratai su blokuojamu diferencialu ir 2 litrų dyzelinis variklis. Siūlomos net trys skirtingos jo versijos, išvystančios nuo 130 iki 213 AG pajėgumą. Maksimalus galingiausio motoro sukimo momentas – 500 Nm.


Apie „Ford Motor“

„Ford Motor Company“ yra pasaulinis automobilių pramonės lyderis, įsikūręs Dyrborno mieste Mičigano valstijoje, JAV. „Ford“ gamina ir parduoda automobilius 6 kontinentuose. Koncerne dirba 166 tūkst. žmonių, veikia 70 gamyklų. Koncernas gamina „Ford“ ir „Lincoln“ automobilius. Finansines paslaugas klientams teikia „Ford Motor Credit Company“. Daugiau informacijos apie kompaniją: www.fordmotorcompany.com.

Apie „Inchcape“

Jau dešimt metų Lietuvoje veikianti bendrovė „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė šalyje. Lietuvoje ji yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Ford“ atstovas. Be „Ford“ bendrovė atstovauja „Jaguar“ bei „Land Rover“, „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

„Inchcape“ – viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių. 170 metų sėkmingai veikianti 29 pasaulio valstybėse, bendrovė verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. Tarptautinėje rinkoje bendrovė atstovauja net 30 automobilių gamintojų. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 16 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.


Daugiau informacijos:
Tomas Didžbalis
„Ford“ ženklo vadovas Lietuvoje
(8 5) 216 8226
tomas.didzbalis@inchcape.lt