Apie Ford Motor

FORD MOTOR COMPANY arba tiesiog FORD yra trečia pagal dydį pasaulyje automobilių gamintoja, kurią įkūrė Henris Fordas 1903 metų birželio 16 d. Šiandien „Ford“ turi gamyklų Kanadoje, Meksikoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Brazilijoje, Argentinoje, Kinijoje ir dar keliose valstybėse, įskaitant Pietų Afriką.

„Ford“ grupė per metus pagamina apie 7 milijonus automobilių, tiesiogiai projektavime ir gamyboje dirba per 200 tūkst. darbuotojų (šis skaičius neapima prekybos atstovybių darbuotojų). Metiniai pardavimai sudaro per 160 milijardų JAV dolerių. Štai kodėl „Ford Motor Company“ gali skirti didžiules lėšas automobilių kūrimui ir naujoms technologijoms, sukurti bei gaminti automobilius į kuriuos su pagarba žvelgia kitų automobilių gamintojai.

Pasaulyje veikia keli „Ford Motor Company“ padaliniai atsakingi už „Ford“ prekinį ženklą – Šiaurės Amerikos padalinys, Pietų Amerikos padalinys, Europos padalinys, Afrikos padalinys, Azijos ir Ramiojo vandenyno padalinys.

Europoje veikia „Ford Motor Company“ padalinys – „Ford of Europe“, kurio centrinė būstinė yra Vokietijoje. „Ford of Europe“ rūpinasi Europai skirtų modelių kūrimu, gamyba, pardavimu ir priežiūra. Europai teikiami modeliai visiškai skiriasi nuo, pavyzdžiui, amerikietiškųjų „Ford“ modelių. Europos rinkoje parduodami modeliai pagrinde gaminami Vokietijoje, o taip pat Belgijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse. Šie modeliai pagaminti siekiant patenkinti išskirtinius europiečių reikalavimus.

Naujosios kartos „Ford“ yra teigiamai vertinami pirkėjų – dauguma modelių yra pirmaujančiose pozicijose pagal perkamumą įvairiose klasėse, o taip pat ir automobilizmo ekspertų – skinami laurai „Europos metų automobilio“, atskirų šalių „Metų automobilio“ rinkimuose, patikimumo ir palyginamuosiuose testuose.

Pagrindinis Europos „Ford“ modelių DNR yra ilgaamžiškumas, patikimumas ir šiuolaikiškumas. Išskirtinė „Ford“ automobilių savybė – valdomumas, kuris jaučiamas sąryšiu tarp vairuotojo ir automobilio. Tai teikia nenusakomą vairavimo malonumą.