Naujasis modelis „Focus“ yra sukurtas taip, kad pagerintų Jūsų važiavimo patirtį visais įmanomais atžvilgiais 

Šiame naujos kartos automobilyje įdiegta itin daug pažangių sistemų ir programų, pavyzdžiui, „Ford Co-Pilot360“ – įspūdingas vairuotojui skirtų pagalbinių sistemų, tokių kaip adaptyvi pastovaus greičio palaikymo sistema su funkcija „Stop and Go“ ir automobilio padėties išlaikymo eismo juostoje funkcija „Lane Centring“ bei automobilio sistema „Active Park Assist 2“, rinkinys. Veikdamos kartu, šios išmaniosios sistemos padeda kontroliuoti greitėjimą, stabdymą ir vairavimą. Tai yra papildomų pastangų nereikalaujančios ir itin naudingos sistemos, kurios privers susimąstyti, kaip išsiversdavote be jų anksčiau.

Jūsų asmeninis vairavimo asistentas 

Sistemų rinkinį „Ford Co-Pilot360“ sudaro įvairios technologijos, kurios, veikdamos išvien, užtikrina patogesnio ir malonesnio nei kada nors anksčiau važiavimo pojūtį. Pavyzdžiui, adaptyvi pastovaus greičio palaikymo sistema su funkcija „Stop and Go“ automatiškai reguliuoja pastovų automobilio greitį, atsižvelgdama į priešakyje esančias transporto priemones. Jei eismas sustoja, variklis automatiškai išsijungia ir yra paleidžiamas, kai kelias atsilaisvina. Sistema atpažįsta greičio apribojimo ženklus ir atitinkamai nustato automobilio važiavimo greitį. Automobilio padėties išlaikymo eismo juostoje funkcija „Lane Centring“ padeda vairuoti automobilį, atsižvelgdama į kelio ženklinimą, taigi išlaiko automobilį eismo juostos centre.

Įtampos nekeliantis automobilio statymas ir pajudėjimas iš vietos 

Naujausios kartos pagalbinė automobilio statymo sistema „Active Park Assist 2“ ne tik padeda pastatyti automobilį, bet ir kontroliuoja jo greitėjimą, pavarų perjungimą bei stabdymą. Su šia išmaniąja sistema, diegiama modelio „Focus“ versijose su automatine transmisija, automobilį pastatysite be ypatingų pastangų. Įjungę sistemą, tiesiog pasirinkite kelio pusę ir nurodykite, ar automobilį norite pastatyti lygiagrečiai ar statmenai. Paspauskite ir laikykite paspaudę mygtuką – automobilis viską padarys už Jus.

Priekiniai žibintai, gerinantys matomumą posūkiuose 

Adaptyvi modelio „Ford“ apšvietimo sistema, kurią sudaro dinamiški priekiniai šviesos diodų žibintai ir dienos žibintai, užtikrina tikslų ir itin ryškų apšvietimą, kuris yra automatiškai reguliuojamas, atsižvelgiant į kelio ir eismo sąlygas. Be to, kitų eismo dalyvių neakinančios tolimosios šviesos yra automatiškai reguliuojamos, taigi netrukdysite kitiems vairuotojams. Be to, naujoji sistema aptinka kelyje esančius posūkius ir sankryžas bei juos apšviečia prieš Jums į juos įvažiuojant.

Jūsų poreikiams pritaikyta važiavimo dinamika 

Pritaikykite važiavimą pagal savo poreikius, keisdami modelio „Focus“ greičio pedalo, vairo jautrumą ir transmisijos veikimą pagal savo važiavimo stilių. Pasirenkamas važiavimo režimas – normalus („Normal“), ekonomiškas („Eco“), sportinis („Sport“).

Tvarkingos linijos, aptakus ir rafinuotas dizainas 

Naujojo modelio „Focus“ salonas yra patogesnis, erdvesnis ir prabangesnis nei kada nors anksčiau. Dabar Jūs ir Jūsų automobilis išlaikysite ryšį su aplinkiniu pasauliu, kad ir kur būtumėte. Papildomai užsakomas naujasis modemas „FordPass Connect“ leidžia naudotis įvairiomis funkcijomis, pavyzdžiui, programėle „Live Traffic“, viešosios belaidžio interneto prieigos tašku ir automatine susidūrimo aptikimo funkcija „eCall“. Įdiekite programėlę „FordPass“ savo išmaniajame telefone ir džiaukitės dar didesnėmis modemo „FordPass Connect“ galimybėmis. Pavyzdžiui, atrakinkite, užrakinkite automobilį ir paleiskite jo variklį nuotoliniu būdu, nustatykite tikslią jo buvimo vietą, atlikite automobilio diagnostiką ir kt.

Išlaikykite ryšį su aplinkiniu pasauliu 

Pirmą kartą šio modelio istorijoje – jame gali būti įtaisomas modemas „FordPass Connect“. Su juo galėsite mėgautis įvairiais privalumais, įskaitant net 4G LTE lygio mobiliąją saitvietę, prie kurios galėsite prijungti iki dešimties mobiliųjų prietaisų, bei galimybę realiuoju laiku sužinoti naujausią informaciją apie eismą, kuri yra siunčiama tiesiai į automobilyje integruotą palydovinę navigacijos sistemą. Įvykus avarijai, modemas „FordPass Connect“ praneš apie Jūsų buvimo vietą (funkcija „eCall“) avarinėms tarnyboms.

Parsisiųskite programėlę „FordPass“ ir naudokitės dar didesnėmis galimybėmis 

Modemas „FordPass Connect“ teiks dar daugiau naudos, jei jį naudosite kartu su išmaniajame telefone įdiegta programėle „FordPass“. Sujungę modemą su šia programėle, galėsite naudotis daugybe naujų pažangių funkcijų. Pavyzdžiui, nustatyti tikslią automobilio buvimo vietą, užrakinti ir atrakinti jį nuotoliniu būdu, naudodami savo išmanųjį telefoną. Stebėkite degalų lygį, nuvažiuotą atstumą bei oro slėgį padangose ir gaukite pranešimus apie automobilio gedimus į savo mobilųjį telefoną. Nuo šiol naudodami telefoną galite net paleisti automobilio variklį (tik esant automatinei transmisijai), kad jis sušiltų ir būtų paruoštas važiuoti, kai būsite pasiruošę Jūs. Taip pat galite programuoti palydovinę navigacijos sistemą būdami namuose – pakaks persiųsti kelionės tikslo pavadinimą iš telefono į automobilio kompiuterį.

Jūsų individualiems poreikiams – trys kėbulo tipai  

Naująjį „Ford Focus“ dabar galima įsigyti net su trimis skirtingais kėbulo tipais: sedano, universalo ir hečbeko. Jūsų individualius poreikius atitinkantį kėbulą galite rinktis su betkuria naujojo „Ford Focus“ versija – nuo sportiškojo „ST-Line“ iki prabangaus ir pilnai sukomplektuoto „Vignale“.

Vietos užteks, ir mažiems, ir dideliems 

Naujojo „Ford Focus“ interjeras įspūdingas ne tik optiniais akcentais, bet ir erdve sėdintiems, tiek priekyje, tiek gale. Naujajame „Ford Focus“ dabar gale be didelių problemų įsitaisys 1,8 metro ūgio suaugęs žmogus.

Iš savo variklio gaukite viską, ką tik įmanoma 

Naujo dizaino pagerinti 1,0 ir 1,5 l darbinio tūrio „Ford EcoBoost“ benzininiai varikliai yra suprojektuoti taip, kad užtikrintų galingumą, kurio galėtumėte tikėtis tik iš daug didesnio variklio. Technologija „Ford EcoBoost“ užtikrina sklandų, greitą ir džiuginantį variklio darbą. Siekiant dar didesnio variklių efektyvumo, nuo šiol juose numatyta cilindrų išjungimo funkcija. Kai sukimo momento poreikis yra itin mažas, pavyzdžiui, važiuojant autostrada, ši funkcija leidžia išjungti cilindrus. Sukimo momento poreikiui padidėjus, cilindrai vėl pradeda veikti, leisdami mėgautis Jums reikalingu galingumu.

Malonus vairavimas ir draugiškos kuro sąnaudos nuo šiol suderinama 

Visame pasaulyje savo kokybe ir efektyvumu garsėjantys „Ford“ varikliai naujajame „Focus“ įrengiami kartu su 8 pavarų automatine arba 6 pavarų mechanine transmisija. Pirkdami naująjį modelį „Focus“ galite rinktis iš keleto galingų ir itin efektyvių variklių, kurių kuro sąnaudos prasideda tik nuo 3.5l/100km.

Naujajam „Ford Focus" nepriklausoma saugos tyrimų organizacija „EuroNCAP" suteikė penkių žvaigždučių įvertinimą 

Šis naujas modelis, gausus naujų ir labai inovatyvių saugos funkcijų, kurios padėjo jam užtikrintai įveikti visus griežtus „EuroNCAP" bandymus ir gauti maksimalų penkių žvaigždučių vertinimą.

Aukščiausio lygio saugumo sistemos 

Automobilyje įrengtos išmaniosios sistemos yra sukurtos Jūsų, Jūsų šeimos narių ir kitų eismo dalyvių saugumui užtikrinti. Pavyzdžiui, aktyvioji stabdžių sistema „Active Braking“ ir pagalbinė sistema „Pre-Collision Assist“, aptinkanti pėsčiuosius bei dviratininkus, įspėja apie galimą susidūrimą ir, Jums nesureagavus laiku, automatiškai įjungia stabdžius.

Sistema, padedanti apsaugoti pėsčiuosius 

Pagalbinė sistema „Pre-Collision Assist“ aptinka ir įspėja Jus apie kelyje esančias arba jį ketinančias kirsti transporto priemones bei žmones. Jums nesureagavus, sistema automatiškai sustabdo automobilį. Nauja technologija, veikianti važiuojant iki 80 km/h greičiu, padeda sušvelninti galimas avarijų pasekmes arba apskritai jų išvengti.

Padeda sustabdyti važiuojant didesniu greičiu 

Novatoriška aktyvioji stabdžių sistema „Active Braking“ veikia, kai važiuojate didesniais greičiais. Technologija naudoja radaro jutiklius, stebinčius kelią priešais, ir įspėja Jus apie galimą susidūrimą. Jeigu į perspėjimą nereaguojate, sistema paruošia stabdžius ir pradeda stabdyti – taip sumažėja automobilio greitis. Važiuojant mažesniu nei 50 km/h greičiu, Jums padės kita sistema – „Active City Stop“. Šios dvi sistemos užtikrina pagalbą stabdant, kai važiuojate įvairiu greičiu.